elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Czwartek 28.03.2024

Certyfikat ,,Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo” dla SP-1

Dnia 18.09.2018r. Szkoła Podstawowa nr 1 w Bolesławcu otrzymała z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Pana Romana Kowalczyka Certyfikat Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo.

Certyfikat został przyznany SP-1 za opracowanie i wdrożenie działań podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa. System ten w ocenie ekspertów został uznany jako spełniający wymagane standardy jakości i efektywności. Certyfikat przyznany jest szkole do dnia 30 czerwca 2021 roku.

Kilka słów o programie

Program ,,Szkoła dbająca o bezpieczeństwa’’ w SP nr 1 w Bolesławcu realizowany był od 6XI2017r. do 01VI2018r. zgodnie z harmonogramem. Pierwszym etapem było zgłoszenie szkoły przez dyrektora do konkursu do Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Następnie powołany został szkolny zespół, który przeprowadził wśród uczniów, rodziców, pracowników szkoły wstępną diagnozę dotycząca bezpieczeństwa. Na podstawie wyników diagnozy wstępnej został opracowany szkolny program ,,Szkoła dbająca o bezpieczeństwo”. Realizacja programu nastąpiła zgodnie z przygotowanym planem. Nad całością działań czuwał koordynator konkursu na terenie szkoły – pedagog: Joanna Kawka. Jego pracę wspierali członkowie szkolnego zespołu- nauczyciele: Angelika Horoniecka, Izabela Forczak, Mirosław Adamarczuk. Dzięki wspólnej pracy udało się wykonać zaplanowane zadania i osiągnąć założone cele. W pracach nad realizacją programu chętnie uczestniczyli uczniowie, rodzice, wszyscy pracownicy szkoły oraz wiele instytucji mających na celu bezpieczeństwo mieszkańców.

Informacje o artykule

Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Bolesławcu
Odpowiadający za treść: Małgorzata Giedrojć-Sypień
Wprowadził informację: Małgorzata Giedrojć-Sypień